Etiopie / Bombe Natural / Vánoční edice

Výběrová káva z naší pražírny, 1000g

Pro tento rok jsme si pro vás připravili limitovanou vánoční kávu z Etiopie s velmi plnou a sladkou chutí, kterou si zamilujete určitě stejně jako my. Kávu si můžete vychutnat na espresso, ale i ve vašem oblíbeném filtru.

Naše vánoční káva je pojmenována po pohoří Bombe, kde žije a pracuje většina farmářů, kteří pěstují a dodávají třešně do této šarže. Tento lot k nám do pražírny přichází ve spolupráci s vývozcem Daye Bensa. Tato společnost je do značné míry zaměřena na komunitu, jejímž cílem je poskytovat zemědělcům dodatečné bonusové platby za kvalitu třešní. Provozují také program pro pěstitele, který zemědělcům poskytuje kromě vyplácení za sklizeň i peníze mimo sezónu, a aktivně pracují na zlepšení životní situace. Objemová kapacita mycí stanice Bombe je maximálně 2,5 milionu kg třešní, ale již několik let zde vyhrává kvalita nad kvantitou, což je krásně vidět v naší vánoční limitce.

Káva byla zpracována naturální metodou ve stínu pod ochranou stříškou, aby se vytvořila pomalejší, a tudíž šetrnější doba sušení, která byla prodloužena na 25 dní, během nichž se káva každých 15 minut promíchává, aby se vzduch dostal ke každé třešni rovnoměrně. Díky delší době sušení káva vyniká intenzivní sladkou a bohatou chutí.

Vyberte si variantu

Dostupnost produktu: Skladem
1 040 Kč s DPH
Ideální využití Espresso, Filtrovaná káva
Chuťová charakteristika Bonbóny - Broskev - Malinový jogurt
Nadmořská výška 2150 - 2200 m.n.m.
Metoda zpracování naturální
Odrůda Mix odrůd Heirloom
Acidita Nízká
Země původu Etiopie, Bensa, Sidama
Forma Zrnková káva

Etiopie / Bombe Natural / Vánoční edice

Výběrová káva z naší pražírny, 1000g

Proč nakupovat u nás?

Doprava zdarma

Při objednání zboží nad 1500 Kč je doprava na nás.

Kvalita a čerstvost

Pražíme pro vás každý týden, aby vaše káva byla vždy čerstvá.

Zákaznická podpora

S výběrem našich produktů vám velmi rádi poradíme.