Káva z Kolumbie je tu!

Kolumbie | Alexander Cajiao

 

Velmi vybalancovaná káva s tóny švestek, manga a čokolády se skvěle hodí na přípravu klasického espressa nebo do konvičky Moka.

 

O Kávě

Alexander Cajiao vlastní farmu Finca El Magdal o velikosti 10ha půdy, která leží v 1750 m.n.m. ve Vereda of El Agrado v Peindamo Cauca. Na farmě najdete 6 ha půdy kávy, která je osázena odrůdy Castillo, Pink Bourbon a nedávno odrůdou gejša. Farma má také 2 ha přírodní lesní rezervace. Alexander je součástí kooperativy ACC už 4 roky. Kooperativa ACC je neziskovou organizací, která byla založena v roce 2016 a jejím hlavním úkolem je zlepšovat kvalitu kávy a to od sklizně až po samotný prodej. Zlepšení těchto aspektů bude mít pozitivní sociální dopad na tento region.

ACC má 77 členů s průměrem 1,5 hektaru půdy v nadmořské výšce mezi 1 700 a 2 100 metry, kde každý člen, který se připojil, věří v sílu sdružení, jejichž hlavním cílem je boj proti chudobě a sociálním konfliktům v oblasti. Asociace pomáhá členům s obchodními strategiemi a technologií související s produkcí a zpracováním kávy.

Asociace má sklad v Piendamó. V tomto zařízení je kávová laboratoř, která má veškeré vybavení potřebné pro výběr kávy a následný cupping.  V loňském roce bylo nakoupeno 900 000 kg kávy, přičemž 20 000 kg dosáhlo 86 bodů nebo více. Těchto 900 000 kg pochází od společníků a obchodních spojenců z obcí Morales, Cajibío, Totoró a Caldono.

 

Informace

Země: Kolumbia, Cauca

Druh: Arabika ( Castillo )

Producent: Kooperativa ACC 

Farmář: Alexander Cajiao

Zpracování: Naturální

Nadmořská výška: 1750-1800 m.n.m.