MiaCrew: Náš nejnovější člen Míša.

2. 7. 2023

Chcete se dozvědět více o našem týmu a našich úžasných členech? V tomto článku najdete odpovědi na nejrůznější otázky. A začínáme s naším nejnovějším přírůstkem v týmu MIA COFFEE.

Poznejte našeho nejnovějšího, nejmladšího a zároveň nejusměvavějšího člena v týmu. I přes svůj mladý věk má bohaté zkušenosti s kávou. Od přípravy espressa a dalších nápojů pro hosty v kavárně, má dnes na starosti naše B2B zákazníky po celé České republice. Pojďte se s námi o téhle skvělé osobě dozvědět více. 

Jak se jmenuješ a o co se primárně v Mia Coffee staráš?

Jmenuji se Míša. V MIA Coffee je mou hlavní pracovní náplní péče o naše B2B zákazníky. Snažím se pro ně být nápomocná, aby byli vždy spokojeni. Jsem i taková spojka mezi našimi klienty a servisním týmem, kterému předávám veškeré informace, když je zapotřebí u zákazníka servis kávovaru nebo třeba jen pomoci s nastavením mlýnku. Velkou část dne strávím s vyřizováním objednávek a jejich expedicí.

Co tě na práci nejvíce baví?

Ráda pracuji s lidmi a baví mě pestrost a tempo této práce. Jsem v kolektivu skvělých lidí se kterými je radost pracovat a v prostředí mé oblíbené kávy.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den? 

Každé ráno je mým prvním úkolem připravit objednávky z E-shopu a vyexpedovat je na cestu k vám. Dále připravuji objednávky pro B2B, které posíláme po přepravní službě nebo rozvážíme do podniků přímo osobně. Když mi zbyde trocha času, snažím se vypomoci kolegům balit kávu, čaje a připravovat naše produkty.

Jak ses dostala do světa kávy?

Do světa kávy jsem se dostala už od své první brigády, která byla jak jinak než v kavárně. O kávě jsem v tu dobu měla minimální znalosti, ale postupem času jsem ji poznala od základů až po extrakci a latte art.

Espresso nebo filtr?

Po ránu mám raději filtr a během dne preferuji spíše espresso.

Jaká je tvoje nejoblíbenější káva? 

Rozhodně arabika s nižší až střední aciditou, jako je například naše novinka Sunrise Sipper.  A co se týká nápoje, tak je to určitě flat white a nepohrdnu ani výborným espressem.

A co technologie? Se kterým kávovarem nejraději pracuješ? 

Nejraději kávu vařím na pákových kávovarech, jako je třeba náš domácí kávovar Elba IV. Je velmi jednoduchý na ovládání a celkové užívání.

Kdyby sis mohla dát s kýmkoli na světě kávu, kdo by to byl?

Pokud by tu byla, tak určitě Coco Chanel. A nyní Elon Musk.

Co zrovna děláš a o co se zajímáš, když nejsi v práci?

Ve svém volném čase ráda chodím do přírody a jezdím na výlety. Miluju hudbu a vaření, kde stále zkouším nové recepty a kombinace. No a samozřejmě kávu!

Máš nějakou vysněnou oblast, kde by sis chtěla dát kávu?

Místo, které bych moc chtěla navštívit je Mont Saint-Michel nacházející se v Normandii. Zaujalo mě tím, jak je toto místo krásné a specifické Zajímavostí je obrovský rozdíl hladiny vody během přílivu a odlivu. A další oblastí je Bali, které bych chtěla navštívit kvůli podnebí a přírodě, kde nedílnou zastávkou by byla přímo návštěva kávové plantáže.

Zpět na články