V BEZOVÉM ÚDOLÍ

Proměnu křížové chalupy, jedné z několika dochovaných staveb svého druhu v Česku svěřili noví majitelé těm nejlepším řemeslníkům za využití tradičních postupů i materiálů. Autentická přestavba ctí podobu chalupy z počátku 19. století, přestože dochované zprávy hovoří o vzniku chalupy ještě z doby předbělohorské.

Dnešní objekt nabízí členitý interiér, 5 minimalistických pokojů a depandance v přilehlé stodole, kde prim hrají bílá barva, dubové trámy a přírodní materiály. Atmosféru doplňuje krásné jezírko a hluboký les obklopující tento architektonický klenot. Estetika a smyslnost se tady krásně doplňuje s rukodělností a tradicí. Objevíte decentní květinovou výzdobu, lněné doplňky i sofistikovanou literaturu, která jakoby neměla patřit jinam než právě sem. Vše souzní a harmonicky ladí.

Stejně tak i tým lidí, kteří se o vás během vašeho pobytu bude starat. Od domácky laděných a zdravých snídaní, přes stále měnící se denní nabídku až po skvěle vyvážené večerní menu s vinným párováním. Suroviny i postupy ctí lokálnost a jednoduchý fair-trade, to vše pod taktovkou Karla Doležala, který sbíral zkušenosti v Ambiente a zazářil již v Long Story Short. Očekávejte ultimátní zážitek a kouzelné místo, kam se budete vracet.

 

Více info na: https://www.vbezovemudoli.cz