Nicaragua / Bethania / 100% Arabika

Výběrová káva z naší pražírny, 1000g

V sáčku naleznete zrna odrůdy Maracaturra, která jsou charakteristická velkou velikostí a komplexní chutí. Můžete očekávat sladkou a ovocnou chuť po mandarince, citrusech a čokoládě.

Farmu založila Martha Lucía Albir Sotomayor v roce 1991 a od té doby ji pečlivě spravuje. Farma se rozkládá na velkorysé ploše 27,25 hektarů ležící v nadmořské výšce 1350 metrů. Pěstuje se zde rozmanitá škála kávových odrůd, včetně Catimor, Red Catuai, Java, Maracaturra a Pacamara. Káva se zde pěstuje ve stínu lesních, ovocných a muškátových dřevin, s použitím syntetických hnojiv, což je odrazem jejího úsilí o udržitelnost. 

Kávové třešně se ručně sbírají pouze v době jejich největší zralosti, což zaručuje, že sklizená zrna jsou té nejvyšší kvality. Po sklizni se kávové třešně promyjí a zbaví slupek a nechají se až 36 hodin fermentovat. Následně jsou odeslány do zpracovatelského závodu, kde se suší na afrických lůžkách. Klidné prostředí a oddanost kvalitě produkce kávy dělají z Bethanie více než jen kávovou farmu - je projevem klidného a přívětivého ducha.

Vyberte si variantu

Dostupnost produktu: Skladem
1 040 Kč s DPH
Ideální využití espresso
Chuťová charakteristika Mandarinka - citrusy - čokoláda
Nadmořská výška 1300 - 1400 m.n.m.
Odrůda Maracaturra
Acidita Nízká
Země původu Nicaragua, El Suyatal, Nueva Segovia
Forma Zrnková káva

Nicaragua / Bethania / 100% Arabika

Výběrová káva z naší pražírny, 1000g

Proč nakupovat u nás?

Doprava zdarma

Při objednání zboží nad 1500 Kč je doprava na nás.

Kvalita a čerstvost

Pražíme pro vás každý týden, aby vaše káva byla vždy čerstvá.

Zákaznická podpora

S výběrem našich produktů vám velmi rádi poradíme.